اکسسوری کاربردی آشپزخانه

اکسسوری‌های کاربردی کابینت آشپزخانه

بهترین اکسسوری کابینت آشپزخانه که بسیار مورد استقبال خانم‌های خانه‌دار قرار گرفته است.

اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای مدرن و امروزی داشته باشید که با وجود مشغله ها و خستگی های روزانه کار کردن در آن برایتان لذت‌بخش باشد، باید بدانید که لازم است تعدادی لوازم جانبی کابینت که بسیار کارآمد هستند را در آشپزخانه‌تان تعبیه کنید.

شما نه تنها می‌توانید آشپزخانه رویایی خود را با کابینت‌های زیبا و جدید، کاشی‌ها و کفپوش‌های شیک ایجاد کنید، بلکه این فرصت را دارید که با استفاده از اکسسوری مدرن کار در آشپزخانه خود را آسان‌تر و منظم‌تر کنید.

در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از بهترین و پرکاربردترین اکسسوری کابینت آشپزخانه که باید در آشپزخانه‌های امروزی مورد استفاده قرار گیرند آشنا کنیم:

 1. سطل زباله‌های سوپری (ریلی)

این مورد یکی از اکسسوری‌های مورد نیاز هر آشپزخانه‌ای است زیرا بسیار ابزار کاربردی می‌باشد. تمام آنچه شما نیاز دارید یک فضای کابینت 45 یا 55 سانتی‌متری است تا بتوانید سطل زباله را درون آن تعبیه کنید. سطل‌های زباله به اندازه کافی بزرگ هستند که از یکی از سطل‌ها برای دور ریزها و از دیگری برای موارد بازیافتی استفاده کنید. مزیت بزرگ این اکسسوری این است که از انتشار بوی زباله جلوگیری می‌کند و شما همیشه یک آشپزخانه تمیز و خوش بو خواهید داشت.

 1. نظم‌دهنده ادویه ریلی

تمام چیزی که شما برای نصب این نظم‌دهنده‌ها نیاز دارید حداقل فضای 10 سانتی متر بین کابینت‌ها است تا بتوانید با استفاده از قفسه ادویه، از فضای محدود بیشترین استفاده را ببرید. می‌توانید از مینی سوپر‌های زمینی برای تعبیه جا ادویه‌ها در کابینت‌های بالایی یا پایین آن در زیر پیشخوان استفاده کنید.

 1. سبدهای فلزی چند منظوره کف ریل

این سبدها برای قرار دادن داخل کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرند و شما می‌توانید ابزار آشپزخانه خود را درون آن‌ها قرار دهید و هر زمانی که به آن‌ها نیاز پیدا کردید بدون سختی می‌توانید سبدهای ریلی رو بیرون بکشید و به تمام فضا دسترسی پیدا کنید و لازم نیست برای دسترسی به یک ظرف همه کاسه ها و قابلمه های خود را در قسمت پشتی کابینت ها بهم بریزید.

 1. مجیک کرنر

مجیک کرنرها گزینه ای برای آشپزخانه‌های دارای محدودیت فضایی است، خصوصا در فضاهای کنجی کابینت بسیار موثر می‌باشند. این اکسسوری همان هدفی است که باعث می شود فضای کابینت بسیار کاربردی‌تر شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، به جای استفاده از فضاهای بزرگ، در فضاهایی که همه چیزها در آن قرار می‌گیرند و فراموش می‌شوند، مجیک کرنر به راحتی بیرون کشیده می‌شود و باعث می‌شود همه وسایل قابل مشاهده و به راحتی در دسترس باشند.

 1. کشوهای ریلی داخل کابینت

کشوهای ریلی برای مرتب و منظم نگه داشتن قاشق ها و چنگال ها و ابزار آشپزی درون کشوهای اصلی بسیار مفید است. این تقسیم کننده ها نسبتا ارزان قیمت هستند و علاوه بر این بسیار مناسب و کاربردی برای هر آشپزخانه نیز هستند.

 

طراحی داخلی آشپزخانه بزرگ ۲۰۲۰

طراحی داخلی آشپزخانه بزرگ ۲۰۲۰

آشپزخانه های بزرگ دارای فضایی مناسب و ایده آل برای کدبانوها هستند زیرا تعداد وسایل آشپزخانه بیشمار است و خانم ها می توانند بدون داشتن هیچ محدودیت و نگرانی در آشپزخانه وسایل مورد نیاز را در مکان هایی مناسب قرار دهند و علاوه بر این فضای آشپزخانه های بزرگ کمتر شلوغ می شود و کاربردی تر است.

در گذشته و سال‌های دور، در خانه‌ها طاقچه‌هایی ساخته می‌شدند که حکم قفسه و شلف‌های امروزی را داشتند و معمولا قاب عکسی بزرگ و یا اشیایی تزیینی در این طاقچه ها قرار می‌گرفت. با مدرن شدن معماری ساختمان‌ها و بکارگیری قفسه‌ها و کابینت‌های فراوان در آشپزخانه‌ها، کم‌کم سنت استفاده از طاقچه از بین رفت! اما این روزها دوباره و به تدریج، یک گرایش طراحی برای ایجاد طاقچه با استفاده از سنگ یا کاشی دیوارهای آشپزخانه بوجود آمده است.

در سبک‌های سنتی اروپایی، این طاقچه‌ها با سنگ‌های طبیعی مانند گرانیت یا مرمر ساخته می‌شدند. اگر تمایل دارید از این طرح استفاده کنید، بهتر است نوع سنگ روی کابینت آشپزخانه با سنگ طاقچه‌ها یکسان باشد.

اگر آشپزخانه منزل شما دارای چیدمانی مناسب است و تمایل دارید در سال ۲۰۲۰ تغییرات کوچکی را در فضای آشپزخانه ایجاد نمایید می توانید با توجه به رنگ سال که آبی کلاسیک در نظر گرفته شده است وسایل جزئی با رنگ آبی را به دکوراسیون داخلی آشپزخانه اضافه نمایید همچنین در صورت تمایل می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت در فضای آشپزخانه از گیاهان و گل های طبیعی که درون گلدان ها با رنگ آبی کاشته شده اند استفاده نمایید.

درست کردن فضاهای ذخیره سازی در داخل دیوار

به جای اینکه تعداد زیادی کابینت در آشپزخانه جا دهید، چرا انبارهای‌هایی روی دیوار که از سقف تا پایین امتداد داشته باشند، ایجاد نمی‌کنید؟ این روش، یک راه حل مناسب برای کسانی نیز هست که فضای کافی در آشپزخانه ندارند.

روش کار در این نوع طراحی این است که کابینت و قفسه‌بندی را درست از زیر سقف و در تمام طول و عرض دیوار نصب کنید و قسمت‌های پایین‌تر را به عنوان کانتر یا میز ناهارخوری و مانند ٱن بکار بگیرید.

درون دیوار در نقاطی که بر حسب نظرتان پیش‌بینی می‌کنید، پریز برق قرار دهید تا امکان استفاده از وسایل برقی در این قفسه‌های سرتاسری را داشته باشید.

ایجاد فضای گرمتر

در طرح‌های آشپزخانه ۲۰۲۰  ، زمان استفاده از رنگ‌هایی است که حال و هوای بیرون را وارد آشپزخانه می‌کند. رنگ قهوه‌ای، خاکستری و بژ در صدر این رنگ‌ها قرار دارند. رنگ‌هایی مانند طلایی، مسی و حتی خاکستری و سیاه را هم نباید از یاد ببرید.

البته در نظر داشته باشید که آشپزخانه ما نباید کاملا تک رنگ باشد! یکی از کارهایی که می‌توانید در این زمینه انجام دهید این است که به جای چوب‌های روشن، از چوب‌های با رنگ تیره‌تر در آشپزخانه استفاده کنید.

و نکته‌ای که باید بدان توجه کنید این است که وقتی از لحن و درونمایه گرم صحبت می‌کنیم منظور ما تنها رنگ نیست، بلکه این مهم، باید در تمام فضای آشپزخانه نمودار باشد.

استفاده از دستگیره‌های مینیمال

دستگیره‌های کابینت‌ها در طرح‌های آشپزخانه ۲۰۲۰ ، بیشتر حالت مینیمال دارند. دستگیره‌ها حالت باریک‌تر دارند و در مواردی حتی از دستگیره‌های مخفی استفاده می‌شود، طوری که ظاهر کابینت‌ها را سراسری و یکپارچه نشان می‌دهند.

برخی طرح‌های سال ۲۰۲۰ به صورتی هستند که دستگیره‌ها یا در زیر قفسه قرار می‌گیرند و یا یک مقدار جزیی از آن‌ها قابل رویت است. هم‌رنگ بودن دستگیره و کابینت‌ها نیز، یک ترفند ساده دیگر برای کم کردن ظاهر دستگیره‌ها است.

۲۰۲۰ سال کابینت‌های مشکی است.

در کنار لحن گرم و خنثی درون آشپزخانه‌ها، کابینت‌های با رنگ مشکی یکی دیگر از فانتزیی‌های سال ۲۰۲۰ است. جسارت داشته باشید و همه کابینت‌ها را مشکی کنید و اگر این کار را نمی‌پسندید، لوازم دیگر آشپزخانه می‌توانند این نقش را بازی کنند، پس آن‌ها را مشکی بگیرید.

البته باید توجه داشت که رنگ و نور آشپزخانه، باید با رنگ مشکی هم‌خوانی داشته باشد. اگر آشپزخانه بسته و مجزا از سایر قیسمت‌های خانه است، طرح کابینت‌های مشکی طرح مناسبی نیست. در این حالت بهتر است، بخشی از کابینت‌ها را مشکی کنید و با کابینت‌های چوبی، یک ترکیب مناسب ایجاد کنید.

از متریال طبیعی در آشپزخانه استفاده کنید.

کیفیت مواد در آشپزخانه‌های امروزی، نقش مهمی دارند. گرایش در این آشپزخانه‌ها به سمت موادی مانند چوب، مرمر،کوارتز و موادی طبیعی دیگری مانند اینهاست. در نظر داشته باشید سال‌های کنونی سال‌های حفاظت از محیط زیست و استفاده از مواد طبیعی و قابل بازیافت است؛ پس شما هم این نکته را از یاد نبرید!

10 آشپزخانه جزیره زیبا و کاربردی

10 آشپزخانه جزیره زیبا و کاربردی

ایده های آشپزخانه جزیره در هر شکل و اندازه ای قابل اجرا می باشد اما متداول ترین نوع آن ایده هایی است که دارای یک میز کانتر مانند مستطیلی است که در یک طرف آن فرو رفتگی برای قرار گرفتن صندلی ها تعبیه شده است و در طرف های دیگر کابینت هایی برای استفاده بهینه از فضا قرار گرفته است. این نوع از جزایر آشپزخانه را می توان از هر نوع متریالی مانند چوب ، کاشی ، سنگ مرمر و غیره تهیه کرد.

ایده های آشپزخانه جزیره در هر شکل و اندازه ای قابل اجرا می باشد اما متداول ترین نوع آن ایده هایی است که دارای یک میز کانتر مانند مستطیلی است که در یک طرف آن فرو رفتگی برای قرار گرفتن صندلی ها تعبیه شده است و در طرف های دیگر کابینت هایی برای استفاده بهینه از فضا قرار گرفته است. این نوع از جزایر آشپزخانه را می توان از هر نوع متریالی مانند چوب ، کاشی ، سنگ مرمر و غیره تهیه کرد.

طرح های یک جزیره آشپزخانه می تواند از ساده ترین و ابتدایی ترین شکل تا ساخت طرح های بسیار منحصر به فرد و تخیلی باشد. در اینجا چند ایده برای ایجاد یک ظاهر جدید برای آشپزخانه شما آورده شده است.

استفاده از یک سری مواد مختلف در ایده های آشپزخانه جزیره ای شما جلوه ای مدرن به آشپزخانه می بخشد. مواد مختلف زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید از قبیل کاشی ، شیشه ، فلز و سرامیک و یا حتی آجر.

نوع دیگری از ایده های جزیره آشپزخانه مواردی است که ظاهری باز به آشپزخانه شما می بخشد. با استفاده از قفسه های باز و انواع دیگر قفسه های شیشه ای یا فلزی قادر خواهید بود این سبک را مدرن تر جلوه دهید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید هنگام ایجاد یک ظاهر جدید برای آشپزخانه خود از این نوع مواد استفاده کنید. یکی از راه هایی که می توانید این کار را انجام دهید این است که از قفسه های شیشه ای در جزیره خود استفاده کنید تا به این جزیره جلوه بازتر بدهید.

یکی دیگر از ایده های جزیره آشپزخانه استفاده از کاشی برای این جزیره است. کاشی می تواند ظاهر یک جزیره به سبک سنتی نشان دهد. شما همچنین میتوانید از برخی از فلزات استفاده کنید مثل مس ، آلومینیوم و آهن فرفورژه هستند.

یکی از انواع دیگر موادی که می توانید در ایده های جزیره آشپزخانه خود استفاده کنید استفاده از تخته سنگ و سنگ مرمر است. این مواد نیز بسیار زیبا و بسیار بادوام هستند و امروزه بسیار پر رونق شده اند.

همانطور که می بینید چندین نوع ایده متفاوت در جزیره آشپزخانه وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. شما باید موردی را انتخاب کنید که بهترین آنها را دوست دارد و باید اطمینان حاصل کنید که مناسب ترین و کاربردی ترین نوع جزیره را برای آشپزخانه تان انتخاب کنید.

علاوه بر دسته بندی انواع جزیره ها بسته به نوع کاربردی که برای آنها در نظر گرفته می شود هم می توان آنها را دسته بندی کرد.

به طور مثال می توان آنها را تنها به عنوان میز ذخیره سازی طراحی کرد و یا بعنوان قفسه ی دکوری با درهای شیشه ای برای گذاشتن وسایل تزئینی بکار می رود.

یک کاربری بهتری که میتوان برای این نوع میزهای وسط آشپزخانه در نظر گرفت بعنوان میز ناهارخوری و نشیمن می باشد که با گذاشتن تعدادی صندلی در اطراف آن به راحتی به این هدف دست پیدا میکنید.

حتی برای استفاده بهتر از فضا میتوان سینک ظرفشویی و یا حتی اجاق گاز را هم روی آن نصب کرد و به اینصورت آشپزخانه کوچک خود را می توانید مجهز به جزیره کاربردی کنید.

 

انتخاب کابینت مناسب

از چه نوع کابینتی برای آشپزخانه مان استفاده کنیم؟

کابینت های آشپزخانه شامل ماژول هایی با اندازه و ذخیره سازی مختلف و جنس های متنوعی هستند که براساس نیاز شما و مشخصات آشپزخانه شما انتخاب می شوند.

کابینت های با جنس چوب طبیعی

اگرچه چوب گران است ، اما از چوب واقعی می توان برای ساختن کابینت های یک آشپزخانه استفاده کرد. با این حال در چوب طبیعی ، نقص هایی مانند گره ها و شکاف ها می توانند بر کلیت طرح تأثیر بگذارند. همچنین موریانه ها ممکن است تهدیدی جدی برای چوب باشد. اما اگر چوب واقعی دارید می توانید از این اقدامات برای مقاومت در برابر حمله موریانه استفاده کنید.

کابینت های plywood

Plywood یک نوع چون مصنوعی و مهندسی شده است که از ورق های روکش با رزین فشرده شده ساخته شده است. اگرچه این نوع کابینت ها در دسته کابنت ها گران می باشد، اما این ماده به دلیل استحکام زیاد برای آشپزخانه بسیار مناسب است. مزایایی که برای این ماده میتوان نام برد عبارتند از : مقاومت در برابر آب و رطوبت و مقاومت در برابر حرارت است که به دلیل مقاومت در برابر آب در آشپزخانه ها به خوبی کار می کنند.

کابینت های ام دی اف

ام دی اف یک الیاف با چگالی متوسط از الیاف چوبی کوچک ساخته شده است که با رزین ها چسبیده و با فشار فشرده شده اند. این نوع کابینت یک گزینه مناسب از نظر اقتصادی و بودجه است. از آنجایی که این چوب مهندسی شده است ، از مقاومت بهتری در برابر موریانه ها برخوردار بوده و از یک سطح صاف برخوردار است.

کابینت های از جنس لمینیت

اگر به دنبال یک کابینت با دوام و عمر طولانی هستید ، لمینت ها به نجات شما می آیند. این نوع کابینت ها از نظر بودجه نیز مناسب هستند. همچنین در برابر گرما و رطوبت بسیار مقاوم هستند و آن را به عنوان یک گزینه ایده آل برای آشپزخانه می توان در نظر گرفت.

کابینت های ممبران

اگر به دنبال کابینت هایی با دوام و در عین حال زیبا برای آشپزخانه تان هستیدهستید ، ممبران یک گزینه عملی است. آنها از مقاومت و سختی بالایی برخوردار بوده و نگهداری از آنها آسان است. همچنین تمیز کردن آنها با یک پارچه مرطوب بسیار آسان است و خیلی هم گران نیستند.

کابینت های شیشه ای

برای مشاهده و پیدا کردن سریع وسایل داخل کابینت ها (ادویه ها، ظروف و …) می توانید از کرکره های شیشه ای در انواع ساده یا مات استفاده کنید. این کار باعث می شود آشپزخانه شما از راحتی و زیبایی توام برخوردار باشد.

 

 

آشپزخانه شاد و رنگارنگ

انتخاب کابینت برای آشپزخانه مدرن

کابینت های تمام رنگ سفید یا تمام چوب معمولاً یک انتخاب آسان در یک آشپزخانه هستند. آنها ساده و رایج هستند ، بنابراین همیشه می تواند بعنوان اولین انتخاب به ذهن برسد، اما خب اگر بخواهیم کمی تفاوت ایجاد کنیم و محیط شادتری برای آشپزخانه مان داشته باشیم چه می توان انجام داد؟

درست مثل سایر اتاق های خانه ، لازم نیست آشپزخانه خود را با یک رنگ طراحی کنید.

نکاتی درباره استفاده از رنگ های آشپزخانه:

در این تصاویر روش های زیادی برای اضافه کردن رنگ زیادی به آشپزخانه ها مشاهده می شود. با اینحال وقتی برای طرح ریزی یک آشپزخانه رنگارنگ آماده می شوید می تواند بسیار ترسناک به نظر برسد. اینکه اگر رنگ آن خیلی زیاد باشد … یا خیلی بی روح … یا خیلی تند چه؟ چه می شود اگر با چیزهای دیگر مطابقت نداشته باشد و خوب پیش نرود؟ بنابراین در اینجا چند نکته برای ساده تر کردن طراحی با رنگ وجود دارد.

دوباره به تمام این عکس ها نگاهی بیندازید. حتی درخشان ترین آشپزخانه از یک رنگ خنثی استفاده می کند تا رنگ / سایر رنگ را در کنار هم نگه دارد. به یاد داشته باشید در کنار رنگ خود از یک خنثی استفاده کنید. اگر کابینت ها رنگی هستند ، از روی صفحه پیشخوان ، دیوارها یا کفپوش ها یک رنگ استفاده کنید. اگر قسمت پشتی و دیوارهای شما رنگی است ، به دنبال کابینت های خنثی بروید.

فقط رنگی که انتخاب می کنید مهم نیست بلکه هماهنگی آن با سایر رنگ ها نیز مهم است. این هماهنگی رنگ با سایر اجزا می تواند ظاهری قابل قبول به آشپزخانه شما بدهد.

مهم است که مطمئن شوید کاشی ها ، پیشخوان ها ، کابینت ها و لوازم جانبی با یکدیگر چگونه به نظر می رسند. بنابراین در انتخاب رنگ های هر کدام دقت لازم را به خرج دهید و با یک طراح و متخصص رنگ شناسی در میان بگذارید.

با تغییرات کوچک شروع کنید. شما می توانید در مرحله اول فقط با لوازم جانبی رنگ را به آشپزخانه خنثی موجود خود اضافه کنید مثل ظروف ، اتصالات، دستگیره ، پارچه و گلهای تازه! اگر ظاهر را دوست دارید ، می توانید یک بازسازی اساسی را برنامه ریزی کنید.

انتخاب کابینت برای آشپزخانه مدرن

انتخاب کابینت برای آشپزخانه مدرن

آشپزخانه هایی که از زیبایی مدرن یا امروزی برخوردار هستند در حال تبدیل شدن به طراحی محبوب برای صاحبان خانه هستند. آشپزخانه معمولاً محل ملاقات مرکزی در خانه شما است. آشپزخانه مکانی است که شما وقت خود را صرف آشپزی ، معاشرت ، سرگرمی و غذا خوردن می کنید. بنابراین شما باید نسبت به هر اتاق دیگری در خانه خود، زمان و پول بیشتری در آشپزخانه خود سرمایه گذاری کنید. آشپزخانه های مدرن یا امروزی، سبکی بی نقض و ساده ایجاد می کنند که واقعا بی همتاست.

کابینت ها قسمت بسیار قابل توجهی از هر آشپزخانه هستند. وقتی به دنبال کابینت سبک مدرن هستید ، احتمالاً قصد دارید یک طراحی مینیمال و به دور از زرق و برق را در نظر بگیرید. صفحه های یکدست و بی نقش و نگار، که در صدها رنگ موجود است ، انتخاب عالی برای کابینت سبک مدرن است. بدنه اغلب مات است و همیشه ساده  خواهد بود.

 

همه می دانند که یک طراحی مدرن بی نقض می تواند در حین سادگی فضای چشم نواز عالی و خیره کننده ای برای آشپزخانه ایجاد کند. هنگام انتخاب کابینت برای آشپزخانه مدرن، گزینه های زیادی وجود دارد. برخی از محبوب ترین آنها در زیر دیده می شوند.

کابینت های تمام دیواری برای آشپزخانه های کوچک بهترین گزینه هستند.

کابینت های ساده با رنگ تیره ومات و بدون دستگیره و هرگونه آویز و یا وسایل زینتی انتخاب اول در سبک طراحی مدرن آشپزخانه می باشند.

 

استفاده از رو میزی ها و جزیره با جنس سنگ های روشن و طرح دار برای آشپزخانه های مدرن زیبایی بی نظیری به همراه می آورد.

استفاده از یک رنگ یا هارمونی یکنواخت و بسیار نزدیک به هم در انتخاب رنگ های کابینت ها، شلف ها و سنگ ها و سینک در سبک مدرن بسیار مورد توجه است.

به نحوه نورپردازی و چیدمان یکنواخت و بی نقض این سبک توجه کنید.

 

سبک کابینت جزیره ای

سبک کابینت جزیره ای

در این روش که در آن یک یا چند کابینت به صورت ردیفی در مرکز آشپزخانه قرار داده میشوند . این نوع چیدمان اصطلاحا جزیره ای نامیده میشود که کاربردهای فراوانی دارد .

میتوان از این جزیره ها به عنوان نگهداری کننده وسایل آشپزخانه یا میز آشپزخانه استفاده نمود . کابینت جزیره ای به چند گروه اصلی تقسیم میشود و علاوه بر اینکه زیبایی بسیاری دارد ، کاربرد آشپزخانه را متحول می نماید . این کابینت ها به جای متصل نیستند و در واقع توسط محیط آشپزخانه احاطه شده اند.


در مواردی حتی میتوان در این سبک از سینک آشپزخانه ، فر و گاز نیز استفاده نمود و نکته جالب دیگر درباره آن میتوان به امکان متحرک بودن آن اشاره نمود و در زیر آن چرخ هایی نصب کرده تا به راحتی حرکت نماید که البته این مورد در صورتی امکان پذیر است که جزیره دارای سینک یا گاز نباشد .

 

از کابینت جزیره ای میتوان به عنوان کانتر نیز استفاده کرد که با در نظر گرفتن صندلی های مناسب ، زیبایی خاصی به آشپزخانه خواهد بخشید . این کابینت شکل تعریف شده ای ندارد و قرار نیست همیشه آن را به شکل های معمول مستطیل یا مربع ببینیم.

شما میتوانید برای اطلاعات از شرایط سفارش کابینت های جزیره ای و اخذ نوبت بازدید با کارشناسان ما در تماس باشید

 
 

سبک وینتج در طراحی آشپزخانه

استفاده از سبک وینتج در طراحی آشپزخانه

قبل از اینکه به ایده های دکوراسیون وینتج بپردازیم ، ابتدا باید ببینیم منظور از دکوراسیون منزل وینتج چیست. در اصل دکوراسیون منزل وینتج نوعی دکوراسیون است که از وسایل قدیمی و نوستالژیک به عنوان تزیینات استفاده می کند. ایده این است که از این وسایل به گونه ای استفاده کنید که زیبایی و جذابیت کلی اتاق شما بیشتر شود.

 برای به کارگیری ایده های دکوراسیون داخلی Vintage ، ابتدا باید وسایل آنتیک و نوستالژیک را پیدا کنید و مطابق با چیدمان مخصوی اتاق ها بکار ببرید.

ایده های دکوراسیون منزل وینتج برای هر اتاق با اتاق دیگر متفاوت است، برای مثال اگر می خواهید آشپزخانه خود را با سبک وینتج تزئین کنید ، باید به دنبال مواردی مانند قفل های قدیمی و کابینت چوبی و ساده بروید به همین ترتیب مواردی مانند قاشق چوبی ، کاسه های چوبی که با نان های طبیعی تزئینی پر می شوند نیز می توانند به عنوان ایده های عالی دکوراسیون آشپزخانه Vintage باشند.

برای دکوراسیون داخلی وینتج ایده های بی شماری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا با تعدادی از این ایده ها آشنا شوید.

به استفاده از کابینت های چوبی و میزها و صندلی در این نوع سبک از طراحی توجه کنید. این موارد تعیین کننده ی یک سبک طراحی وینتج می باشد.

کابینت ها و شلف های شیشه ای که با ظروف آنتیک و خاص پر  شده باشند دیگر موارد استفاده شده در این سبک می باشند.

در سبک طراحی وینتج بر خلاف طراحی های مدرن که بیشتر بر پایه سادگی و خلوتی فضا می باشند سبک وینتج اصولا از المان های زیادی برای طراحی استفاده میکند و اصولا فضای شلوغ و پر وسیله ای را در این سبک خواهید داشت.

انتخاب کابینت جدید برای آشپزخانه

انتخاب کابینت جدید برای آشپزخانه

اگر به دنبال انتخاب کابینت های جدید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود در سال نو هستید حتما در این مقاله با ما همراه باشید؟

 • انتخاب کابینت جدید برای آشپزخانه

انتخاب صحیح کابینت های آشپزخانه در تعیین ظاهر ، حس و عملکرد آشپزخانه شما بسیار مهم است. ظاهر کابینت ، سبک بصری کل اتاق را تنظیم می کند در حالی که قرار دادن درها ، کشوها و مخزن ها تعیین می کند که آشپزخانه شما برای شما و خانواده شما تا چه اندازه مناسب و راحت خواهد بود.

تغییر کابینت های آشپزخانه یک تصمیم بزرگ است و شما برای این تصمیم انتخاب های گسترده ی بسیار زیادی دارید.

این مقاله یک راهنما برای شمایی که قصد تعویض کابینت ها و ظاهر آشپزخانه خود را دارید می باشد.

 • آیا به فکر تعویض کابینت های آشپزخانه خود هستید؟

انتخاب کابینت جدید برای آشپزخانه یک تغییر اساسی می باشد. لازم است در ابتدا آنچه را که می خواهید در مورد آشپزخانه فعلی خود تغییر دهید ، در نظر بگیرید. آیا مشکل آشپزخانه فعلی، فضای کافی برای ابزار آشپزخانه و یا فضای کاری برای خودتان است؟ آیا فکر میکنید آشپزخانه تان قدیمی یا تاریک است؟ آیا فضای هدر رفته وجود دارد؟ اولویت بندی نیازهای شما به تصمیم گیری در هنگام انتخاب کابینت جدید کمک خواهد کرد.

سپس ، در نظر بگیرید که چه مدت قصد اقامت در خانه را دارید. اگر قصد زندگی در خانه خود را برای چند دهه آینده دارید ، ارزش پول بیشتری برای سرمایه گذاری آشپزخانه برای شما فراهم می کند. به نیازهای آینده خود بیاندیشید: آیا آشپزخانه شما برای سالهای آینده کارآمد نخواهد بود؟

در آخر ، چیدمان و عملکرد فضای را در نظر بگیرید. آیا تهیه ، پخت و نگهداری ظروف آسان است؟ محیط های مناسب برای تهیه مواد غذایی نزدیک به اجاق گاز ، برای خرد کردن و مخلوط کردن آسان تر و ایمن تر باید در یک طراحی آآشپزخانه مدرن در نظر گرفته شوند.

وقتی همه این موارد را در نظر می گیرید ، می توانید تصویری واضح از آنچه می خواهید در کابینت های جدید خود ایجاد کنید و روند تصمیم گیری را بسیار ساده تر انجام دهید.

 • گزینه های کابینت آشپزخانه برای افزایش فضای ذخیره سازی

برخی از گزینه های هوشمندانه برای انتخاب کابینت جدید وجود دارد که فضای ذخیره سازی را حداکثر می کند بدون آنکه نیازی به کاهش فضای آشپزخانه شما باشد.

امروزه در دکوراسیون آشپزخانه بسیاری از انواع کشوها و کابینت های طراحی شده اند که کمترین فضای پایه طراحی کابینت را در نظردارند اما فضای ذخیره سازی درون آنها بسیار وسیع و قابل دسترسی می باشد.

 • مواد مورد استفاده برای ساخت کابینت

اصولا ما تمایل داریم درهای کابینت آشپزخانه را چوبی انتخاب کنیم ، اما درب های شیشه ای فضا و نور بیشتری را در یک آشپزخانه کوچک ایجاد می کنند. برای نمایش ظروف زیبا ، درهای شیشه ای را انتخاب کنید. اما اگر داخل کابینت های شما ممکن است کمی بی نظم تر باشد ، می توانید شیشه های مات را برای کابینت های جدید در نظر بگیرید.

اگر درهای چوبی و جامد را ترجیح می دهید ، می توانید از میان طیف گسترده ای از مواد و نمای ظاهری ، از چوب های طبیعی گرفته تا روکش ، تخته سه لا و … را انتخاب کنید که این انتخاب ها به میزان بودجه شما بسیار بستگی دارد.

 • مشخصات

سبک و نمای کابینت یکی از گزینه های بسیار تاثیر گذار در ظاهر آشپزخانه است که می توانید در آشپزخانه خود با توجه به دکور و سلیقه خود پیاده سازی کنید. طرح های ساده تخته سنگی تمیز و مدرن است ، در حالی که طاق های کنده کاری شده می توانند تزئینی باشند. در نظر بگیرید که چگونه درب بیرونی کابینت با سایر اجزای آشپزخانه و دکوراسیون منزل شما ارتباط برقرار خواهد کرد و سعی کنید یک سبک تکمیل کننده را انتخاب کنید. گزینه هایی برای هر سلیقه و بودجه وجود دارد.

 • رنگ

رنگ کابینت های آشپزخانه به اندازه رنگ دیوارها در هر اتاق دیگری از خانه اهمیت دارد. بهتر است رنگ کابینت ها، صفحات روی میز و میزها را در هماهنگی و همخوانی با محیط و همچنین ادغام با سبک سایر قسمت های خانه خود ، انتخاب کنید.

 • دستگیره درها و کشوها

دستگیره درها و کشوها آخرین ابزار برای تکمیل زیبایی کابینت ها هستند و در طراحی مدرن آشپزخانه به خوبی در تحت تاثیر قرار دادن زیبایی آشپزخانه کار می کنند. به یاد داشته باشید که این موارد بسیار مورد استفاده و لمس قرار میگیرند و سطوح براق لک های انگشتان و ظروف را نشان می دهد و به همین دلیل باید به راحتی تمیز شوند. یک شکل و استایل را انتخاب کنید که با سبک درب مطابقت داشته باشد و رنگی که مطابق با بقیه دکوراسیون آشپزخانه باشد.

 

کاربرد رنگ سبز در آشپزخانه

استفاده از رنگ سبز در طراحی آشپزخانه

رنگ سبز به دلیل تاثیرات روانشناسانه ی مفیدی که دارد برای استفاده در دکوراسیون منزل بسیار پیشنهاد می شود. در آشپزخانه ها نیز بسیار زیاد دیده شده است که از انواع رنگ های سبز در کابینت ها، میزها، صندلی ها و رنگ دیوار و غیره استفاده شده است. در ادامه به تاثیرات رنگ سبز و اهمیت استفاده از آن در محیط منزل اشاره می کنیم.

روانشناسی رنگ سبز

سبز، یکی از رنگ‌ های اصلی و جزو رنگ های سرد طبقه بندی می شود. سبز پس از رنگ آبی به عنوان دومین رنگ پرطرفدار در جهان شناخته می شود که نشان دهنده ی تجدید حیات و تولد دوباره است. رنگ سبز نماد طبیعت، رشد و زندگی، تجدید حیات، پول و ثروت، اعتماد به نفس، همدردی، محبت، خلاقیت، وفاداری و صلح و آرامش در نظر گرفته می شود.

نماد های اصلی رنگ سبز

ایمنی: سبز به عنوان نماد ایمنی و امنیت شناخته می شود. سلامتی: جراحان و بهیار ها اغلب لباس سبز به تن دارند، اعتقاد بر این است که رنگ سبز باعث تسریع روند بهبود بیماری در افراد می شود. دانش: سبز رنگ حکمت و دانش است و تلاش برای تقویت دانش را افزایش می دهد. صلح: سبز رنگ صلح و دوستی است.

انواع طیف های رنگ سبز

سبز روشن، لجنی، زمردی، یشمی، لیمویی، سبز آبی، سبز تیره، زیتونی و سبز چمنی به عنوان طیف های مختلف رنگ سبز شناخته می شوند.

خواص، خصوصیات و تاثیر رنگ سبز بر بدن

سبز رنگ درمان و آرامش است. رنگ سبز عضلات بدن را آرام می کند، میزان هیستامین خون شما را افزایش داده و منجر به کاهش علائم آلرژی می شود. سبز یکی از رنگ های آرام بخش بوده که استرس، اضطراب و افسردگی را درمان کرده و با بهبود فعالیت مغز، توانایی خواندن و خلاقیت را افزایش می دهد.

رنگ سبز نشانه چیست؟

 • در ژاپن، سبز به عنوان رنگ زندگی ابدی در نظر گرفته می شود.
 • مردم در اسکاتلند، از رنگ سبز به عنوان علامت افتخار استفاده می کردند.
 • در ادیان مختلف، سبز رنگی است که با قیام و تجدید حیات همراه است.

رنگ سبز یکی از بهترین رنگ ها برای ایجاد یک محیط آرام است و این رنگ بسیار آرامش بخش است.در طراحی دکوراسیون داخلی خانه میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.رنگ سبز در زیر مجموعه ی رنگ های سرد قرار دارد اما تاثیرات گرم و مثبتی دارد.رنگ سبز یک رنگ زندگی بخش است.برا همین بیشتر افراد بر این باورند که ترکیب رنگ سبز با آفتاب طبیعت را دوباره زنده میکند برای همین در بیشتر اتاق های آفتاب گیر استفاده میکنند.

رنگ سبز محرک خلاقیت

روانشناسان معتقدند رنگ سبز، باعث افزایش عملکرد  ذهن برای انجام کارهای خلاقانه می باشد و در نتیجه انسان حتی با دیدن کمترین مقدار از این رنگ زیبا هم در فعالیت های نوآورانه خلاق عمل کند. بنابراین بسیار پیشنهاد می شود اگر در محیطی کار می کنید که نیاز به خلاقیت بیش از پیش دارید، حتما مقداری از رنگ سبز را در آن محیط بکار ببرید؛ به طور مثال اتاق کار و یا آشپزخانه به شدت محیط هایی هستند که رنگ سبز برایشان مناسب می باشد. 

آشپزخانه و رنگ سبز

رنگ سبز در آشپزخانه، فضایی پر جنب و جوش را به وجود می‌آورد. ساده‌ترین راه برای داشتن یک آشپزخانه سبز، استفاده از کابینت‌های سبز رنگ است که البته می‌توانید از گیاهان آپارتمانی سبز رنگ نیز برای این کار استفاده کنید. 

تهران، زعفرانیه، خیابان پسیان

933-9525299(98+)

محصولات ما

پروژه‌های ما

خانه معماری نوری

هدف تمامی پرسنل خانه معماری نوری کسب رضایت مشتری و ارائه بهترین خدمات در شان نام خانه معماری نوری و مشتریان آن است.  گروه مهندسی و طراحی و تولید نوری با تکیه بر نیروهای مجرب و متخصص طراحی و تولید، بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های این صنعت، استفاده از دستگاه‌های CNC و پنل بر Holzher آلمان، کیفیت را سرلوحه خود قرار داده و طی بیش از یک دهه فعالیت در زمینه سیستم‌های آشپزخانه لوکس به یکی از برندهای برتر این صنعت تبدیل شده است.

کلیه حقوق سایت برای شرکت نوری دیزاین محفوظ می باشد.

بستن

دسته بندی محصولات

افزودن به سبد خرید