آشپزخانه محلی است که روزانه تعداد زیادی ساعت در آن حضور دارند و به ویژه این مکان باید بر اساس دکوراسیون منازل مدرن باشد و متناسب با سلیقه خانم ها باشد. آشپزخانه  به دلیل آنکه مکانی است برای قراردادن وسایل و ظروف بسیار لازم است در طراحی آن اهداف بیشتری را مد نظر قرار داد و تا دسترسی به ابزار و ظروف به آسانی صورت گیرد و امکان سازماندهی آسان آنها فراهم باشد.

رنگ در آشپزخانه های مدرن

رنگهای مدرن آشپزخانه با رنگی منحصر به فرد ، به روشی بسیار خاص ، و مینیمال طراحی می شود. باید در نظر گرفت برای انتخاب آشپزخانه مدرن ، انتخاب رنگ بسیار مهم تلقی می شود..

در طراحی مدرن بسیاری از طراحان تمایل به رنگ های روشن به دلیل درخشش و آرامشی که به آشپزخانه ها هدیه می کنند بسیار زیاد است. اما از طرفی برخی طراحان از بکار بردن رنگ مشکی در آشپزخانه های مدرن دریغ نمیکنند و معتقدند این رنگ علاوه بر استایل شیک و متمایزی که به آشپزخانه شما می دهد از لحاظ روانی و روانشناختی مربوط به رنگ ها به راحتی آشپزخانه شما را نقطه جلب توجه همگان تبدیل می کند.

 کابینت و قفسه ها در آشپزخانه مدرن

آشپزخانه با توجه به فضای موجود طراحی خواهد شد. اگر فضا جادار باشد ، از ایده های دکور مورد نظر استفاده می شود ، از جمله تهیه بعضی از کمد ها با یک قفسه شیشه ای برای نمایش لیوان های کریستالی و سایر لوازم آشپزخانه.

قفسه ها در طراحی مدرن همه در یک سطح ثابت هستند و ممکن است در امتداد دیوار گسترش یابد. معمول است که قفسه ها از هیچ گونه طرح یا کنده کاری یا دستگیره های طرح دار استفاده نشوند. سادگی طرح ها و یک دست بودن رنگ ها در طراحی مدرن بسیار حائز اهمیت است.

انتخاب مناسب سطوح در طراحی مدرن آشپزخانه

کاشی های آشپزخانه و کفپوش و سنگ های روی کابینت در تضاد رنگی با رنگ کابینت ها انتخاب می شود. به طور مثال اگر رنگ مخصوصی برای کابینت های آشپزخانه مانند سیاه استفاده می شود، کاشی ها، سینک و دیواره پشت آن در رنگ متضاد مانند بژ ، خاکستری یا سفید قرار دارد.

لازم است رنگ کفپوش را با کاشی ها و سطوح روی کابینت هماهنگ کنید ، به گونه ای که کابینت ها به رنگ تیره باشند ، کف و دیواره های آشپزخانه از نظر رنگی روشن است و برعکس.

نورپردازی در آشپزخانه مدرن

نورپردازی نقش مهمی در آشپزخانه دارد. استفاده از روشنایی پنهان در بالای قفسه بسیار آسان است و زمانیکه در سقف منعکس شود ، جذابیتی به آشپزخانه می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران، خیابان فرشته ، خیابان تختی 5

 

021-22026198(98+)

933-9525299(98+)

محصولات ما

پروژه‌های ما

خانه معماری نوری

هدف تمامی پرسنل خانه معماری نوری کسب رضایت مستری و ارائه بهترین خدمات در شان نام خانه معماری نوری و مشتریان آن است.  گروه مهندسی و طراحی و تولید نوری با تکیه بر نیروهای مجرب و متخصص طراحی و تولید، بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های این صنعت، استفاده از دستگاه‌های CNC و پنل بر Holzher آلمان، کیفیت را سرلوحه خود قرار داده و طی بیش از یک دهه فعالیت در زمینه سیستم‌های آشپزخانه لوکس به یکی از برندهای برتر این صنعت تبدیل شده است.

کلیه حقوق سایت برای شرکت نوری دیزاین محفوظ می باشد.

بستن

دسته بندی محصولات

افزودن به سبد خرید