کاربرد سنگ در آشپزخانه

سنگ مرمر با الگوها و طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است و شما به عنصر مرمر برای خانه دوست داشتنی خود نیاز دارید. علاقمندی نسبت به این سنگ طبیعی در طراحی داخلی خانه ها امروزه زیاد شده است، بنابراین وقت آن رسیده است تا آن را با کاربرد آن در طراحی آشپزخانه ها بیشتر آشنا شویم.

شما باید بدانید که ممکن است تمام طراحی های آشپزخانه متناسب با نیاز شما نباشد ، با آنکه یک طرح برای شما بسیار جذاب به نظر می رسد اما پاسخگوی نیاز خانواده شما نیستند. به یاد داشته باشید بهترین آشپزخانه، آشپزخانه کاربردی است و بهترین راه برای برنامه ریزی یک آشپزخانه کاربردی ، تهیه لیستی از آنچه دوست دارید و دوست ندارید در آشپزخانه شما می باشد.

پس از تهیه لیست آنچه در آشپزخانه فعلی خود دوست دارید و دوست ندارید ، باید به بودجه نیز فکر کنید. شما با هزینه هایی مواجه خواهید شد که ممکن است هنگام برنامه ریزی بودجه هرگز در نظر نگرفته باشید. از این رو ، شما باید در مورد نوع صحیح مبلغی که می توانید هزینه کنید تا به طراحی خود ظاهری جدید دهید، اطمینان داشته باشید. شما حتی می توانید یک طراح حرفه ای را استخدام کنید که به شما کمک کند ایده هایی در مورد چگونگی طراحی آشپزخانه خود متناسب با بودجه خود داشته باشید.

از پرطرفدارترین سنگ‌های طبیعی مورد استفاده می توان سنگ‌های گرانیتی و مرمری می باشد. سنگ مرمر از نوع سنگ‌های آهکی هستند که به دلیل قابلیت صیقل پذیری بالا سطحی شفاف دارد. وزن آن به نسبت سنگ گرانیت سبک‌تر بوده و همچنین مقاومت کمتری هم خواهد داشت. رنگ مرمر خالص سفید رنگ است اما در رنگ های دیگر نیز به دلیل وجود ناخالصی دیده خواهد شد. این سنگ دارای الگوهای طرح به صورت راه راه و رگه ا‌ی است.

سنگ ها در طراحی آشپزخانه بیشتر برای روی صفحات کابینت، اپن، میزها، شلف ها و برخی از دیوارهای خالی استفاده می شوند. ، این قسمت ها بیشترین تداخل را با کار روزانه ما خواهد داشت چراکه ظرف های زیادی هرروز بر روی آن‌ها جابجا می شوند بنابراین کیفیت نوع سنگ مصرفی در این مکان بسیار حائز اهمیت است.

سنگ انتخاب شده به‌عنوان صفحه کابینت باید در مقابل مواد شوینده و اسیدی، سایش، خط و خش، ضربه و رطوبت مقاومت لازم را داشته و همچنین فاقد خلل و فرج در سطح آن بوده و سطحی صاف و صیقلی داشته باشند که به ‌راحتی تمیز شوند و کیفیت خود را به ‌مرور زمان از دست ندهند.

سنگ گرانیت از محکم ترین و سخت ترین نوع سنگ ها می باشد، مقاومت بالایی در برابر فرسایش، سایش و خط و خش دارد. این خصوصیات سبب شده هزینه صیقل و برش آن افزایش یابد که در نتیجه به افزایش قیمت آن به نسبت سنگ های مرمری منجر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تهران، خیابان فرشته ، خیابان تختی 5

 

021-22026198(98+)

933-9525299(98+)

محصولات ما

پروژه‌های ما

خانه معماری نوری

هدف تمامی پرسنل خانه معماری نوری کسب رضایت مستری و ارائه بهترین خدمات در شان نام خانه معماری نوری و مشتریان آن است.  گروه مهندسی و طراحی و تولید نوری با تکیه بر نیروهای مجرب و متخصص طراحی و تولید، بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های این صنعت، استفاده از دستگاه‌های CNC و پنل بر Holzher آلمان، کیفیت را سرلوحه خود قرار داده و طی بیش از یک دهه فعالیت در زمینه سیستم‌های آشپزخانه لوکس به یکی از برندهای برتر این صنعت تبدیل شده است.

کلیه حقوق سایت برای شرکت نوری دیزاین محفوظ می باشد.

بستن

دسته بندی محصولات

افزودن به سبد خرید